pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

Dwóch liderów wyścigu po Allegro

KUP LICENCJĘ
Marek Druś, Bloomberg
Pin It email print

Dwie grupy funduszy private equity znalazły się na czele wyścigu o przejęcie polskiego serwisu aukcyjnego Allegro, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

 

Źródła agencji twierdzą, że grupa inwestorów składająca się z CVC Capital Partners i General Atlantic oraz druga, w skład której wchodzą Cinven, Permira i Mid Europa Partners złożyły najwyższe oferty przejęcia Allegro. Bloomberg zastrzega, że ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. 

Agencja dowiedziała się wcześniej, także nieoficjalnie, że wartość  największego polskiego serwisu aukcyjnego, którego właścicielem jest południowoafrykański Naspers, może sięgnąć ok. 3 mld USD uwzględniając dług. 

Jak pisał niedawno Puls Biznesu, w rywalizacji o przejęcie Allegro uczestniczy mocna reprezentacja funduszy private equity. CVC Capital Partners startuje z amerykańskim General Atlantic, Advent International dobrał sobie Hellman & Friedman, Apax Partners gra w drużynie z kanadyjskim CPP Investment Board, a Cinven — z funduszem Permira oraz Mid Europa Partners.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze

Wiadomości dnia na www.pb.pl

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu