2:1 dla Urugwaju było oczywiste dla ludzi biznesu

opublikowano: 02-07-2018, 15:07

Jacek Rutkowski, prezes Amiki powiększył przewagę w Lidze Typerów „PB”. Ale w tabeli mocne przetasowanie.

Aż 5 z 14 ludzi biznesu rywalizujących w Lidze Typerów „PB” przewidziało dokładny wynik meczu Urugwaj-Portugalia (Janusz Filipiak, prezes Comarchu, Grzegorz Pilch, prezes Vistuli, Jacek Rutkowski, prezes Amiki, Bertus Servaas, właściciel Vive i Bartosz Świderek z Pol-Inoweksu).

Pozostałe 3 weekendowe mecze 1/8 już takie przewidywalne się nie okazały. Większość ludzi biznesu spodziewała się łatwego zwycięstwa Hiszpanii i Chorwacji. Tymczasem Rosja wyeliminowała Isco i spółkę w karnych. Na awans Rosji stawiali tylko Dariusz Mioduski z Legii Warszawa i Bertus Servaas z Vive.

Większość stawiała także na Francję, która po szalonym meczu 4:3 pokonała Argentynę. Najbliżej była Dominika Bettman, prezes polskiego Siemensa, która przewidziała siedem bramek w meczu, ale spodziewała się zwycięstwa trójkolorowych 5:2.

W czterech meczach jednej ósmej można było zdobyć maksymalnie 16 punktów (po 3 za dokładny wynik i po 1 za trafne wytypowanie drużyny awansującej). Najlepsi w tej fazie zdobyli po 6 punktów, to:  Jacek Rutkowski, Grzegorz Pilch i Bertus Servaas), 5 punktów zainkasował Janusz Filipiak.  Najsłabiej wypadł Wiesław Włodarski, który po słabym starcie w grupie oddał 1/8 walkowerem.

Na półmetku 1/8 w tabeli prowadzi Jacek Rutkowski z 25 punktami. Na 2.miejscu z 19 punktami są Bartosz Świderek i Janusz Filipiak. 1 punkt mniej mają Grzegorz Pilch i Bertus Servaas. Z drugiego na 4 miejsce spadł Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Jakich rozstrzygnięć ludzie biznesu spodziewają się w pozostałych meczach 1/8? Wszyscy zgodnie stawiają na awans Brazylii i Belgii. Dziewięcioro stawia na Szwedów, a tylko czworo na Szwajcarów.  W takiej samej proporcji są typy na Anglię.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 2:1 dla Urugwaju było oczywiste dla ludzi biznesu