49 osób opuści "Rzeczpospolitą"

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 28-10-2006, 20:53

49 pracowników "Rzeczpospolitej" - dziennikarzy i pracowników niedziennikarskich - będzie musiało odejść z gazety.

49 pracowników "Rzeczpospolitej" - dziennikarzy i pracowników niedziennikarskich - będzie musiało odejść z gazety - dowiedziała się w sobotę PAP. Zwalniane osoby dostaną 3 miesięczne odprawy w zamian za odejście z gazety za porozumieniem stron.

Jest "redukcja zatrudnienia" w dzienniku - potwierdził PAP szef związku "Solidarność" Piotr Kościński. Wyjaśnił, że wydawca - spółka Presspublika podała jako powód zwolnień trudną sytuację ekonomiczną spółki; zwolnienia nie dotyczą tylko dziennikarzy - dodał. W wydawnictwie pracuje obecnie 540-550 osób.

Kościński poinformował, że "Solidarność" prowadziła negocjacje w sprawie zwolnień, które zostały zakończone podpisaniem porozumienia. Ustalono, że w wyniku "programu dobrowolnych odejść" opuści redakcję 49 osób. Otrzymają oni oprócz normalnej odprawy - tj. od 1 do 3 pensji w zależności od stażu pracy - ekstra 3 miesięczną odprawę. Wśród zwolnionych znajdują się m.in. Sławomir Popowski, Szymon Hołownia i Jan Ordyński.

Według przewodniczącego Związku, ponadto z gazety odejdzie kilka osób na wcześniejszą emeryturę, a części dziennikarzy nie zostaną przedłużone czasowe umowy o pracę.

Kościński zaznaczył, że zwolnienia przewidziane są w dwóch grupach, pierwsza już dostała wypowiedzenia, druga otrzyma je w listopadzie.

Na temat zwolnień nie chciał rozmawiać z PAP wiceprezes zarządu spółki Andrzej Filipowicz - "ja nie wypowiadam się na ten temat, proszę rozmawiać z prezesem Velgaardem" - powiedział w rozmowie telefonicznej.

Od odpowiedzi na ten temat uchylił się także redaktor naczelny Rzeczpospolitej Paweł Lisicki, potwierdził tylko, że z gazety ma odejść 49 osób. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 49 osób opuści "Rzeczpospolitą"