ABN Amro Bank tanieje najmocniej od trzech lat

opublikowano: 26-09-2019, 09:51

Wiadomość o wszczęciu dochodzenia przez władze w sprawie podejrzenia prania pieniędzy spowodowała przecenę akcji holenderskiego ABN Amro Bank na początku czwartkowej sesji.

Prokuratorzy twierdzą, że bank nie powiadomił o podejrzanych transakcjach i nie dokonał właściwego sprawdzenia klientów. Rynek zareagował przeceną akcji spółki o prawie 10 proc. Obawia się podobnych skutków dochodzenia, jak w przypadku ING Groep.  Największy holenderski bank zapłacił w ubiegłym roku 775 mln EUR ugody aby zakończyć dochodzenie w sprawie prania pieniędzy.

Już w lipcu ABN Amro informował o konieczności przeglądu 5 mln klientów detalicznych po otrzymaniu ostrzeżenia z banku centralnego. Utworzył 114 mln EUR rezerwy w drugim kwartale po tym jak przeznaczył 85 mln EUR na koniec ubiegłego roku na zwiększenie działań zapobiegających przestępstwom finansowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane