Adidas podnosi prognozę zysku

opublikowano: 07-11-2018, 09:23

Po zrealizowaniu wyższej sprzedaży butów sportowych z najwyższej półki cenowej, koncern Adidas podwyższył swoją prognozę tegorocznego zysku, donosi Reuters. Równocześnie jednak niemiecki producent odzieży i sprzętu sportowego zredukował swój cel odnośnie przychodów, w głównej mierze ze względu na spadek sprzedaży w Europie Zachodniej.

Firma oczekuje obecnie, że jej zysk operacyjny z działalności kontynuowanej wzrośnie o 16 do 20 proc. i znajdzie się w przedziale od 1,66 do 1,72 mld EUR. Wcześniejsza projekcja zakładała wzrost rzędu 13-17 proc.

Bloomberg

Z kolei cel odnoszący się do przychodów (oparty o neutralny wpływ walut) został obniżony do 8-9 proc. z około 10 proc. oczekiwanych wcześniej.

Podczas gdy Adidas przejął część udziałów w północnoamerykańskim rynku od koncernu Nike, nie do końca radzi sobie z konkurentem z USA w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Sprzedaż Adidasa wyrównana o wahania walutowe, spadła na Starym Kontynencie o 1 proc. w III kw., wzrosła zaś o 16 proc. w Ameryce Północnej.

Ogółem przychody ze sprzedaży niemieckiego giganta, po uwzględnieniu wahań walutowych zwiększyła się w III kw. 2018 r. o 8 proc. do 5,873 mld EUR, i okazała się nieco niższa od prognoz analityków (mediana wynosiła 5,92 mld EUR). Z kolei zysk netto podskoczył o 19 proc. do 656 mln EUR. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane