Akcje w Azji w dół, podczas gdy uwaga inwestorów skupia się na danych o inflacji w USA

opublikowano: 09-08-2022, 06:25
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Azjatyckie akcje spadły we wtorek, gdy rynki finansowe niepokoiły się utrzymującą się globalną presją kosztową, a inwestorzy skupili się w tym tygodniu na danych o inflacji w USA i perspektywach dalszych agresywnych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną – donosi agencja Reuters.

fot. Valery Sharifulin / TASS / Forum

Niespodziewanie dobre dane o zatrudnieniu w USA w piątek podniosły stawkę lipcowego raportu o cenach konsumenckich w USA, który ma zostać opublikowany w środę, zwłaszcza jeśli chodzi o perspektywy polityki Fed.

Na początku azjatyckiego dnia handlowego najszerszy indeks akcji MSCI poza Japonią spadł o 0,2 proc. Jak dotąd indeks wzrósł w tym miesiącu o 0,5 proc. Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły o 0,07 proc.

Japoński Nikkei stracił 0,81 proc., podczas gdy akcje Australii pozostały bez zmian.

Chiński indeks blue chipów CSI300 spadł o 0,31 proc. na początku handlu. Indeks Hang Seng w Hongkongu otworzył się o 0,12 proc. niżej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane