Al-Falih: nadmiar ropy nie został zlikwidowany

opublikowano: 20-04-2018, 13:13
aktualizacja: 20-04-2018, 13:16

Saudyjski minister energii Khalid al-Falih twierdzi, że wbrew pogłoskom nadwyżka ropy na rynkach nie została zlikwidowana.

- Musimy być cierpliwi. Nie powinniśmy popełniać falstartu, czuć zadowolenie i wsłuchiwać się w hałaśliwe zapewnienia, że „misja została skończona”. Myślę, że wciąż czeka nas praca – powiedział al-Falih przed spotkaniem przedstawicieli państw-producentów ropy w Jeddah.

Od stycznia 2017 roku obowiązuje porozumienie producentów ropy z OPEC i spoza kartelu, m.in. Rosji, w sprawie ograniczenia podaży ropy. Celem jest zmniejszenie nierównowagi na rynku spowodowanej nadmierną podażą ropy i sprowadzenie zapasów do pięcioletniej średniej. Choć niektórzy duzi producenci sygnalizowali, że cel został osiągnięty, to najwięksi eksporterzy nie są skłonni do rozmowy o zakończeniu porozumienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu