Alior z sukcesem przypomniał prawo poboru

opublikowano: 21-06-2016, 22:00

Wczoraj do obrotu na warszawskiej giełdzie trafiły prawa do akcji serii I Alior Banku.

Stało się to dwa dni wcześniej, niż planowano, ale wynikało to z tego, że wszystkie akcje sprzedały się w ofercie publicznej, bez konieczności uruchamiania procedur mających zagwarantować domknięcie emisji. W przeprowadzonej pod koniec maja 2016 r. drugiej ofercie publicznej akcji Alior Banku uczestniczyli inwestorzy z 37 krajów.

Głównym celem oferty było zdobycie 1,5 mld zł potrzebnych na przejecie banku BPH. Emisja była jednak większa, bo służyła również poprawie bazy kapitałowej banku. Osiągnęła zakładane 2,2 mld zł, co uczyniło ją największą ofertą z prawem poboru przeprowadzoną na warszawskiej giełdzie od 2009 r., a biorąc pod uwagę wszystkie oferty publiczne — największą od 2013 r. Sprzedawane akcje trafiły do 533 instytucji i 3391 osób fizycznych. Inwestorzy z Polski objęli 70 proc. oferty.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu