Analityka bulwersuje niski poziom wyceny JSW

opublikowano: 29-03-2023, 08:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Przesadnie niski poziom wyceny rynkowej JSW i słaba efektywność polskiego rynku akcji nieustannie nas bulwersuje - napisał Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 21 marca, w którym podtrzymał rekomendację “kupuj” dla górniczej spółki.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) - biuro zarządu
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) - biuro zarządu
Fot. Piotr Lach/JSW/Materiały prasowe

Specjalista, który zdecydował się jednak na obniżenie ceny docelowej ze 130 do 100 zł, zwraca uwagę na pozycję gotówkową netto JSW, która obecnie sięga 7,9 mld zł i jest znacznie wyższa od kapitalizacji rynkowej (5,3 mld zł).

“Po drugie perspektywy zysków na 2023 rok pozostają, naszym zdaniem, nadzwyczaj korzystne. Po trzecie, chociaż zakładamy, że ryzyko wprowadzenia podatku od nadzwyczajnych zysków w końcu się zmaterializuje, to nawet przy najgorszym scenariuszu jest mała szansa, by to wpłynęło na naszą ocenę, że walory JSW są śmiesznie tanie. I wreszcie ryzyko związane z wprowadzeniem regulacji metanu dotyczy dalekiej przyszłości, bo 2031 roku, zatem nie może być powodem zbyt niskiej wyceny rynkowej JSW” - napisał analityk w raporcie.

Jego zdaniem w tym roku EBITDA spółki wyniesie 8,5 mld zł (wobec 10,6 mld zł przed rokiem), a zysk netto sięgnie 940,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane