Czytasz dzięki

Applied Materials kupuje Kokusai Electric

opublikowano: 01-07-2019, 19:29

Applied Materials, amerykański producent sprzętu do produkcji chipów przejmie japońskiego partnera Kokusai Electric. Wartość transakcji szacuje się na przynajmniej 2,2 mld USD, donosi Reuters.

Udziały nabyte zostaną od funduszu KKR. Applied chce w ten sposób zostać jednym z beneficjentów rosnącego zapotrzebowania na układy pamięci używane w centrach danych, telefonii 5G i urządzeniach opartych na sztucznej inteligencji.

Przejęcie ma miejsce w momencie kiedy rynek chipów pamięci cechuje się nadprodukcją, gdyż notowany jest spadek popytu ze strony producentów smartfonów, dotychczas jednego z największych klientów.

Porozumienie może zostać przeanalizowane przez chińskie władze w obliczu trwających napięć handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, które w zeszłym roku zablokowały przejęcie NXP Semiconductors przez Qualcomm za 44 mld USD.

Poza Chinami przejęcie wymagałoby zatwierdzenia przez Izrael, Irlandię, Japonię, Koreę i Tajwan, powiedział dyrektor ds. finansowych Applied Materials Dan Durn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane