Bank Pekao: będzie krótszy czas finansowania polskich firm na Białorusi

  • PAP
opublikowano: 06-02-2020, 10:31

Bank Pekao podpisał umowy ramowe z dwoma największymi bankami na Białorusi – Belagroprombankiem i Belarusbankiem. Mają one m.in. skrócić czas potrzebny na przygotowanie niezbędnego finansowania dla polskich firm eksportujących swoje usługi i produkty na rynek białoruski, poinformował bank w czwartkowym komunikacie.

Podpisane umowy mają też zachęcić polskie spółki do większej aktywności na Białorusi m.in. poprzez przyspieszenie formalności dotyczących finansowania polskiego eksportu.

"Umowy podpisane z dwoma największymi bankami na Białorusi tworzą ramowy model współpracy i dokumentacji kredytowej. Dzięki tym umowom będziemy w stanie skrócić czas potrzebny na przygotowanie niezbędnego finansowania dla polskich firm eksportujących swoje usługi i produkty na rynek białoruski. Liczymy, że wzmocni to współpracę handlową i pozycję polskich podmiotów na tamtejszym rynku" – powiedział cytowany w komunikacie Piotr Stolarczyk, dyrektor Departamentu Bankowości Międzynarodowej i Finansowania Eksportu w Banku Pekao.

W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. wartość polskiego eksportu na Białoruś przekroczyła 1,2 mld euro. W porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku wskaźnik ten wzrósł o 18 proc.

Belagroprombank i Belarusbank to jedne z największych instytucji finansowych działających na Białorusi. Belagroprombank funkcjonuje od 26 lat, obsługując ponad 40 tys. klientów korporacyjnych i 1,6 mln klientów detalicznych. Belarusbank to z kolei największy bank na Białorusi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane