Bank Pekao ma kapitał na przejęcia, obserwuje rynek

ISBNews
09-02-2016, 11:14

Bank Pekao jest gotowy na przejęcia banków i ma na ten cel wystarczający kapitał, ale jeśli zdecyduje się na zakup, to podmiotu, który nie ma w portfelu franków szwajcarskich, a proponowana cena nabycia znajduje się poniżej wartości księgowej, poinformował prezes Luigi Lovaglio.

Luigi Lovaglio, prezes Pekao
Zobacz więcej

Luigi Lovaglio, prezes Pekao

Grzegorz Kawecki

"Gdybyśmy mieli kupić jakiś bank, to musi on spełniać dwa warunki: nie posiadać portfela kredytów we frankach szwajcarskich i cena powinna być poniżej wartości księgowej" - powiedział Lovaglio dziennikarzom.

"Mamy kapitał, który pozwala nam rosnąć szybciej niż sektor, a wzrost rynku nie będzie duży w tym roku. Pomimo naszych ambitnych planów wzrostu pozostanie nam jeszcze znaczna część kapitałów do zagospodarowania" - dodał.

Prezes nie skomentował dzisiejszych doniesień "Pulsu Biznesu" na temat zakupu części Banku BPH przez Pekao.

W wywiadzie dla ISBnews w grudniu ub.r. prezes UniCredit Federico Ghizzoni mówił, że plany wzrostu UniCredit w Polsce obejmują także potencjalne akwizycje, ale obecnie grupa nie jest zaangażowana w żaden proces przejęcia.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bank Pekao ma kapitał na przejęcia, obserwuje rynek