BlackRock zapowiada recesję w Wielkiej Brytanii

opublikowano: 12-07-2016, 13:34

BlackRock zapowiada, że Wielka Brytania wejdzie w przyszłym roku w recesję, a wzrost przez kolejne pięć lat będzie o co najmniej 0,5 pkt procentowego niższy z powodu Brexitu, informuje Reuters.

Richard Turnill, główny strateg inwestycyjny największego menedżera pieniędzy na świecie podkreśla, że recesja w Wielkiej Brytanii jest „bazowym scenariuszem” BlackRock. Spodziewa się znaczącego spadku inwestycji w tym kraju z powodu niepewności związanej z jego wychodzeniem z Unii Europejskiej.

Bloomberg

Black Rock oczekuje obniżki stóp procentowych przez Bank Anglii z obecnych 0,5 proc. do zera w tym tygodniu, a także zwiększenia skali ilościowego luzowania polityki pieniężnej w przyszłym miesiącu. Scott Thiel, zastępca Turnhilla, przekonuje, że „rynek nie uwzględnił jeszcze tego w całości w cenach”. Dlatego można spodziewać się spadku wartości funta, „ale nie do parytetu wobec dolara”, chyba że nastąpią „ekstremalne okoliczności”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane