Blackstone kupuje LaSalle Hotel Properties za 4,8 mld USD

opublikowano: 21-05-2018, 15:55
aktualizacja: 21-05-2018, 15:57

Gigant rynku private equity fundusz Blackstone Group kupi amerykańskiego właściciela hotelu LaSalle Hotel Properties. Wartość transakcji oszacowano na 3,7 mld USD, a wliczając zadłużenie przejmowanej firmy na 4,8 mld USD, donosi Reuters.

Amerykański potentat tym samym przebił kwietniową ofertę złożoną przez Pebblebrook Hotel Trust, opiewającą na 3,5 mld USD.

Blackstone zapłaci 33,50 USD za akcję LaSalle wobec propozycji Pebblebrook w wysokości 31,75 USD za akcję. Daje to premię w wysokości 5 proc. względem ceny akcji LaSalle na zamknięciu piątkowej sesji oraz 35 proc. powyżej ceny z 27 marca, dzień przed złożeniem pierwotnej oferty przez Pebblebrook 

Pebblebrook podniósł swoją ofertę w kwietniu, po tym, jak LaSalle odrzucił wcześniejszą propozycję, twierdząc, że wycenia ona wystarczająco właściciela wysokiej klasy lokalizacji, w tym "W" Los Angeles.

Przed wybraniem oferty Blackstone, prezes LaSalle, Stuart Scott, powiedział, że skontaktował się z 20 potencjalnymi nabywcami i podpisał umowy o zachowaniu poufności z 10 z nich.

LaSalle jest właścicielem 41 luksusowych obiektów hotelowych.

Blackstone zwykle kupuje hotele i inne nieruchomości z rabatem, restrukturyzuje je i sprzedaje z zyskiem.

W miniony piątek fundusz poinformował o wyjściu po 11 latach z inwestycji w Hilton Worldwide Holdings, sprzedając około 5,8 proc. udziałów (15,8 mln akcji) operatora sieci hotelowej za około 1,32 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Blackstone kupuje LaSalle Hotel Properties za 4,8 mld USD