Borusewicz: Senat może nie zdążyć z rozpatrzeniem budżetu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 19:03

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz powiedział PAP, że jeśli Sejm uchwali ustawę budżetową 24 stycznia, to Senat nie zdąży z rozpatrzeniem ustawy do 1 lutego.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz powiedział PAP, że jeśli Sejm uchwali ustawę budżetową 24 stycznia, to Senat nie zdąży z rozpatrzeniem ustawy do 1 lutego.

Jak dodał, marszałek Sejmu Marek Jurek zaproponował, aby w czwartek odbyło się wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu i Senatu.

Ustawa, do której Senat wniósł poprawki, wraca Sejmu. Dopiero po głosowaniu nad poprawkami senackimi ustawa trafia do prezydenta.

Przekazane w środę PAP przez Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej Kancelarii Prezydenta stanowisko Lecha Kaczyńskiego głosi, że "bieg wydarzeń wskazuje, iż Sejm do przełomu stycznia i lutego nie uchwali budżetu, a wtedy właśnie w sposób oczywisty mija termin, na co wskazują istniejące ekspertyzy prawne".   

"Prezydent będzie wówczas musiał podjąć w ciągu 14 dni decyzję, czy skrócić kadencję parlamentu. Nie jest to jego obowiązek, lecz uprawnienie - czytamy w stanowisku głowy państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane