Budimex Nieruchomości zbuduje mieszkania dla Heimstadena

opublikowano: 25-05-2021, 10:16

Cornerstone Partners i Crestyl Group podpisały umowę kupna Budimeksu Nieruchomości i kontrakt na dostarczenie 2,5 tys. mieszkań funduszowi Heimstaden.

Przeczytaj i dowiedz się:

  • Ile będą kosztowały szwedzki fundusz Heimstaden mieszkania kupione od Budimex Nieruchomości?
  • W jakich polskich miastach Szwedzi pojawią się z ofertą najmu w najbliższych latach?

Cornerstone Partners, firma zarządzająca inwestycjami private equity, oraz czeski deweloper Crestyl Group, działający w segmencie wielofunkcyjnych projektów nieruchomościowych, sfinalizowały transakcję, której przedmiotem był Budimex Nieruchomości. Akwizycja o wartości 1,51 mld zł jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej od wybuchu pandemii. Jednocześnie ogłoszono podpisanie długoterminowej umowy partnerskiej z firmą Heimstaden, szwedzkim funduszem inwestującym w mieszkania na wynajem, który w ciągu pięciu lat kupi od Budimeksu Nieruchomości 2,5 tys. lokali za 3,1 mld SEK, czyli ok. 1,4 mld zł.

– Dzięki transakcji zostaniemy w najbliższych latach liderem na polskim rynku mieszkań na wynajem. Kupujemy mieszkania nie tylko w Warszawie. Wejdziemy też do Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Poznania – mówi Stanislav Kubáček, który kieruje w Heimstadenie zespołem odpowiedzialnym za przejęcia w Europie Środkowo-Wschodniej i w Niemczech.

Budimex Nieruchomości jest jednym z największych polskich deweloperów działających w sektorze mieszkaniowym. Wcześniej spółka była częścią giełdowego Budimeksu, największej w kraju grupy inżynieryjno-budowlanej. Od chwili powstania w 1999 r. firma wybudowała 18,6 tys. lokali w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. W ubiegłym roku, mimo pandemii, sprzedała ponad 1,7 tys. mieszkań, a obecnie realizuje 19 projektów. Zatrudnia ok. 150 pracowników i ma aktywa o wartości blisko 500 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane