Buldożery pod Machu Picchu

opublikowano: 15-05-2019, 22:00

Trwają prace przygotowawcze do budowy ogromnego, wartego miliardy dolarów, lotniska w Peru, które ma umożliwić turystom dotarcie do okolic słynnego Machu Picchu — poinformował portal „The Guardian”.

„Buldożery zaczęły już oczyszczać teren, przekopując miliony ton ziemi w Chinchero, malowniczym inkaskim mieście około 3,8 tys. m n.p.m., które jest bramą do tzw. Świętej Doliny Inków. Te miejsca były niegdyś sercem cywilizacji, która rozciągała się od terenów dzisiejszej Kolumbii po Argentynę, a w XV w. była największym na świecie imperium” — napisał portal.

Zobacz więcej

fot.sandeepachetan.com-flickr.com.

Archeologowie, historycy i lokalna ludność protestują przeciwko inwestycji, która jest ogromnym zagrożeniem dla kompleksów archeologicznych w dawnych miastach Inków, w tym Machu Picchcu, jednym z najcenniejszych zabytków kultury indiańskiej na świecie. Położone na wysokości 2090–2400 m n.p.m. dawne miasto Inków, co roku odwiedza około 1,5 mln turystów, co już i tak — zdaniem UNESCO — stanowi ogromne zagrożenie dla ruin i lokalnego ekosystemu. Bazą wypadową dla Machu Picchu jest pobliskie miasto Cusco.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy