CBOS: Największe zaufanie: Kwaśniewski, L. Kaczyński, Oleksy, Rokita

opublikowano: 31-05-2004, 14:35

PAP: Prezydent Aleksander Kwaśniewski, prezydent Warszawy Lech Kaczyński, marszałek Sejmu Józef Oleksy i jeden z liderów PO Jan Rokita cieszyli się w maju największym zaufaniem - wynika z sondażu CBOS przesłanego w poniedziałek PAP. Największą nieufnością respondenci obdarzyli byłego premiera Leszka Millera, prezesa NBP Leszka Balcerowicza i wicepremiera Jerzego Hausnera.

Kwaśniewski cieszył się zaufaniem 71 proc. pytanych (wzrost w stosunku do kwietnia o 4 pkt proc.). Lech Kaczyński - 49 proc. (wzrost o 4 pkt proc.), Oleksy i Rokita po 48 proc. (wzrost w obydwu przypadkach o 4 pkt proc.). Dalej znaleźli się prezes PiS Jarosław Kaczyński i lider SdPl Marek Borowski - po 47 proc. wskazań - w przypadku Kaczyńskiego wzrost o 5 pkt proc., a Borowskiego - o 3 pkt proc.

Największy wzrost zaufania zanotowali: polska komisarz w UE Danuta Huebner - o 11 pkt proc. (wzrost z 35 do 46 proc.) oraz były premier Leszek Miller - o 8 pkt proc. (wzrost z 13 do 21 proc.).

Miller cieszył się też największą nieufnością ankietowanych - 60 proc. (spadek o 14 pkt proc.), dalej Balcerowicz - 46 proc. (spadek o 2 pkt proc.), Hausner - 42 proc. (spadek o 11 pkt proc.), lider Samoobrony Andrzej Lepper 41 proc. (spadek o 3 pkt proc.) i szef SLD Krzysztof Janik - 30 proc. (spadek o 6 pkt proc.).

Żaden z polityków nie zanotował w maju wzrostu nieufności do swojej osoby.

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-10 maja 2004 roku na reprezentatywnej, 1006-osobowej próbie losowej dorosłych Polaków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / CBOS: Największe zaufanie: Kwaśniewski, L. Kaczyński, Oleksy, Rokita