Cena emisyjna akcji serii E Tele-Polska Holding ustalona na 2,15 zł

ISBnews
opublikowano: 13-03-2014, 08:48

Tele-Polska Holding (TPH) ustalił cenę emisyjną akcji serii E na poziomie 2,15 zł, podała spółka.

Wcześniej przedział cenowy dla akcji serii E w ofercie publicznej TPH został ustalony na 2,15-2,99 zł.

Do 17 marca inwestorzy indywidualni mogą się zapisywać na akcje spółki. Zapisy dla inwestorów instytucjonalnych odbędą się od 14 do 18 marca.

Wpływy z emisji grupa telekomunikacyjna zamierza przeznaczyć na rozwój bazy abonenckiej, czyli przede wszystkim akwizycję klientów indywidualnych, rozbudowę infrastruktury sieciowej oraz stworzenie centrum przetwarzania danych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Zapisy można składać w biurach maklerskich Alior Banku, BGŻ, ING Securities oraz w domu maklerskim PKO BP.

W 2013 roku Grupa Kapitałowa TPH osiągnęła ponad 210 mln zł przychodów ze sprzedaży usług telekomunikacyjnych, wynik EBITDA na poziomie 14,9 mln zł oraz zysk netto w wysokości 7,77 mln zł. był to kolejny rok, kiedy to grupa z nadwyżką zrealizowała prognozy finansowe. Wzrost wyniku związany był z dynamicznym rozwojem segmentu detalicznego zarówno w zakresie klientów indywidualnych, jak i biznesu.

W skład Grupy Kapitałowej Tele-Polska Holding wchodzi siedem firm (Tele-Polska Holding S.A., e-Telko Sp. z o.o., Teltraffic Sp. z o.o.. DiD Sp. z o.o., TelePolska Sp. z o.o., Telekomunikacja dla Domu Sp. z o.o., Mail-box Sp. z o.o.), świadczących pełen zakres usług telekomunikacyjnych klientom indywidualnym, biznesowym, instytucjom publicznym oraz operatorom telekomunikacyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cena emisyjna akcji serii E Tele-Polska Holding ustalona na 2,15 zł