Cena kwiatowych fantazji

opublikowano: 06-12-2019, 18:00

Kilka tysięcy zamontowanych w pionie roślin, kilkadziesiąt ścianek z żywymi i sztucznymi kwiatami, eventy w całej Polsce i realizacje nawet za kilkadziesiąt tysięcy złotych - tak właśnie wygląda biznes roślinnych scenografii, który pokażemy Wam w dzisiejszym „Pomyśle na biznes”

Serwis Kwiatowy to tak naprawdę firma ogrodnicza, która powstała już 21 lat temu. Zaczynali od dostarczania i serwisowania roślin w warszawskich biurach. Z upływem lat rozwijali kolejne gałęzie biznesu, aż w końcu pojawiły się realizacje związane z roślinnymi scenografiami.

- Tworzono coraz więcej wydarzeń, na które potrzebne były dodatki roślinne różnego rodzaju: żywe i sztuczne. Miały to być rośliny na chwilę, na kilka dni. To nas ukierunkowało. Zaczęliśmy wymyślać nowe, ciekawe rzeczy, które klienci z chęcią prezentowali na eventach, targach i wystawach, by wyróżnić swoje stoisko czy wydarzenie – mówi Andrzej Pałubiński, właściciel Serwisu Kwiatowego.


Firma na co dzień obsługuje wydarzenia w całej Polsce, są to zarówno eventy w dużych centrach wystawienniczych, galeriach handlowych czy przestrzeniach takich jak katowicki Spodek, gdzie do dekoracji wykorzystuje się kilka tysięcy roślin.

- Takie standardowe moduły naszych ścianek to 2,5 m na 1,25 m. Zdarza się, że tych ścianek na jednej imprezie jest 50-70, co wymaga sztabu ludzi, żeby w krótkim czasie przetransportować, ustawić, a po zakończeniu imprezy, zdemontować dekoracje – mówi Pałubiński.

Rynek scenografii roślinnych wciąż się rozwija i jak mówi właściciel Serwisu Kwiatowego, jest to dodatkowa motywacja do szukania nowych rozwiązań i udoskonalania swojego warsztatu.

- Znam co najmniej kilkanaście firm, które świadczą tego typu usługi.
My staramy się w tym specjalizować, dlatego m.in. dopracowaliśmy technologię zielonych instalacji, wymyśliliśmy sposoby na robienie bardzo spektakularnych ścianek i jednocześnie relatywnie tanich w stosunku do ilości i rodzaju roślin, które montujemy – mówi właściciel Serwisu Kwiatowego.

Więcej o kwiatowym biznesie w materiale wideo.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu