Ceny ropy w górę pod wpływem oznak poprawy popytu

opublikowano: 26-08-2022, 09:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny ropy wzrosły w piątek aż o 1 USD w związku z oznakami poprawy popytu na paliwo, chociaż dalsze wzrosty zostały ograniczone, ponieważ rynek oczekuje na wskazówki od prezesa Rezerwy Federalnej USA dotyczące perspektyw podwyżek stóp procentowych w przemówieniu pod koniec dnia – donosi agencja Reuters.

fot. Bloomberg

Kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły o 99 centów, czyli 1 proc., docierając do poziomu 100,33 USD za baryłkę, podczas gdy kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate w USA poszły w górę o 98 centów, czyli 1,1 proc., dochodząc do pułapu 93,50 USD. Oba kontrakty wzrosły we wczesnej fazie handlu aż o 1 USD po spadku o 2 USD w czwartek.

Pomimo niepewności co do tempa podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych w celu przeciwdziałania gwałtownie rosnącej inflacji, obawy o osłabienie popytu na ropę zmalały u inwestorów w tym tygodniu.

Notowania ropy są na dobrej drodze ku temu, aby w tym tygodniu zyskać około 3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane