Chińczycy chcą produkować przeciwgrypowy lek Tamiflu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 08:24

Chińska firma farmaceutyczna Shanghai Pharmaceutical Group wystąpiła do szwajcarskiego koncernu Roche udostępnienie licencji na produkcję przeciwgrypowego leku Tamiflu - informują w środę pekińskie media. Popyt na to lekarstwo gwałtownie w Chinach rośnie z powodu mnożących się przypadków ptasiej grypy.

Chińska firma farmaceutyczna Shanghai Pharmaceutical Group wystąpiła do szwajcarskiego koncernu Roche udostępnienie licencji na produkcję przeciwgrypowego leku Tamiflu - informują w środę pekińskie media. Popyt na to lekarstwo gwałtownie w Chinach rośnie z powodu mnożących się przypadków ptasiej grypy.

    Do tej pory Roche odmawiał przekazania tajników patentu innym producentom, mówiąc, że jest on chroniony do 2016 roku. Prośba chińskiego wnioskodawcy jest jednak rozpatrywana i nie jest wykluczone, że obie strony będą wspólnie wytwarzać Tamiflu w Szanghaju.

    Jeśli zaś Chińczycy nawiążą współpracę ze Szwajcarami, to masowa produkcja specyfiku pozwoli im aż o 30 procent obniżyć cenę tego drogiego w tej chwili medykamentu. Za opakowanie zawierające 10 tabletek zapłacić trzeba 298 juanów, czyli ok. 37 dolarów.

    Tamiflu jest popularnym w świecie lekiem, dostępnym w 80 krajach, w postaci pigułek lub płynu.

    Ogniska ptasiej grypy wystąpiły do tej pory na fermach drobiowych w pięciu chińskich prowincjach.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane