Cimoszewicz: Bez działań osłonowych podwyżka akcyzy jest błędem

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 02-06-2005, 09:44

Marszałek Sejmu chce, by rząd wytłumaczył się posłom z podwyżki akcyzy na olej opałowy i gaz płynny. Włodzimierz Cimoszewicz powiedział w Sygnałach Dnia, że jeżeli do następnego posiedzenia Sejmu pojawi się projekt uchwały, domagającej się od rządu uchylenia podwyżki, to z pewnością podda go pod głosowanie.

Marszałek Sejmu chce, by rząd wytłumaczył się posłom z podwyżki akcyzy na olej opałowy i gaz płynny. Włodzimierz Cimoszewicz powiedział w Sygnałach Dnia, że jeżeli do następnego posiedzenia Sejmu pojawi się projekt uchwały, domagającej się od rządu uchylenia podwyżki, to z pewnością podda go pod głosowanie.

Włodzimierz Cimoszewicz podkreśla, że szczególnie interesuje go, co rząd proponuje w zamian użytkownikom oleju i gazu. Jak powiedział, trudno mi uwierzyć, iż gabinet podniesie akcyzę, a nie przygotuje żadnych działań osłonowych. Gdyby takich działań nie było, byłby to dramatyczny błąd polityczny - uważa marszałek Sejmu. Jednak jego zdaniem, nie można już teraz mówić, że rząd oszukał społeczeństwo, trzeba poczekać na to co gabinet zaproponuje w zamian.

Cimoszewicz podkreślił, że jeszcze jako minister zabiegał w rządzie o nie podnoszenie akcyzy. Rząd nie przedstawił na razie żadnych szczegółów osłon, choć zapewnia, że będą one gotowe przed sezonem grzewczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane