Commerzbank szykuje się na ofertę przejęcia

opublikowano: 24-10-2017, 12:44
aktualizacja: 24-10-2017, 12:49

Commerzbank z bankami Goldman Sachs i Rothschild szykuje się na ewentualną ofertę przejęcia złożoną przez europejskiego rywala, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Scenariusze, nad którymi pracują Commerzbank, Goldman Sachs i Rothschild, przewidują także strategię obrony, pisze agencja.

Commerzbank
Zobacz więcej

Commerzbank fot. Bloomberg

Commerzbank jest atrakcyjnym celem przejęcia w związku z silną pozycją na rynku finansowania niemieckich średnich firm, pisze agencja.

Reuters przypomina, że jego źródła twierdziły we wrześniu iż zainteresowany przejęciem banku jest włoski Unicredit. Podobno chętnych jest więcej. Mówiło się, że jest wśród nich BNP Paribas, ale rząd Niemiec, który ma 15,6 proc. akcji Commerzbanku, zaprzeczył doniesieniom, jakoby preferował połączenie go z francuskim bankiem.

Reuters podkreśla, że nie tylko zagraniczne banki wchodzą w grę. Źródła agencji twierdzą, że w ubiegłym roku o połączeniu z Commerzbankiem rozmawiał Deutsche Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu