Czytasz dzięki

Coraz lepsze nastroje w niemieckim biznesie

opublikowano: 25-08-2020, 10:35

Zdecydowanie poprawiają się nastroje w niemieckiej gospodarce. To dobry synoptyk na przyszłość, sugerujący wiarę biznesu w odbicie.

Jak informuje Reuters powołując się na badania instytutu Ifo, w sierpniu 2020 r. wskaźnik nastrojów wzrósł do 92,6 pkt. ze zrewidowanych w dół 90,4 pkt w lipcu. Mediana oczekiwań ekonomistów zakładała tymczasem wynik na poziomie 92,2 pkt. 

Tym samym sierpień jest czwartym z rzędu miesiącem z widoczną poprawą sentymentu w biznesie.

Niemiecka gospodarka jest na drodze do ożywienia – stwierdził Clemens Fuest, szef Ifo, dodając, że firmy oceniają swoją obecną sytuację biznesową znacznie bardziej optymistycznie niż w poprzednim miesiącu.

Ekonomista Ifo Klaus Wohlrabe ocenia, że w okresie lipiec-wrzesień gospodarka wzrośnie o prawie 7 proc.  

Wcześniej we wtorek podany został też finalny odczyt odnośnie spadku PKB w II kw. Największa europejska gospodarka skurczyła się o rekordowe 9,7 proc., jednak wynik był nieco lepszy od oczekiwań ekonomistów (mediana na poziomie -10,1 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane