Czytasz dzięki

COVID-19 w Comarchu bez wpływu na firmę

opublikowano: 12-08-2020, 22:00

W krakowskiej spółce pojawiły się pierwsze przypadki koronawirusa. Firma zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą, a praca przebiega bez zakłóceń.

W Comarchu, jednej z największych polskich spółek IT, są zakażenia koronawirusem. Pierwsza poinformowała o tym krakowska „GW”, powołując się na korespondencję wiceprezesa spółki wysłaną do pracowników. Poinformował on w mejlu o dwóch przypadkach zakażeń w budynku SSE2 w Krakowie i trzech przypadkach poza biurem u osób pracujących zdalnie w trakcie prywatnej aktywności.

— Rzeczywiście zdarzyły się przypadki zakażeń, którymi zostało dotkniętych kilka osób. Reagujemy adekwatnie do sytuacji. Już w ubiegłym tygodniu zwiększyliśmy liczbę osób pracujących zdalnie i obecnie jest to zdecydowanie ponad 50 proc. załogi. Tam, gdzie były źródła zakażeń, reagujemy oczywiście bardziej — mówi Konrad Tarański, wiceprezes Comarchu.

W krakowskiej centrali i kilkunastu oddziałach w całej Polsce Comarch zatrudnia ponad 5 tys. osób. Na całym świecie grupa liczy ponad 6 tys. pracowników. Od czasu wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią około 50 proc. załogi pracowało zdalnie. W ocenie wiceprezesa zaistniałe przypadki zakażeń nie mają wpływu na bieżące funkcjonowanie firmy.

— Spółka jest w trybie pracy zdalnej od pięciu miesięcy i zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego trybu, wdrożyć procedury. Zaistniała sytuacja nie wpływa więc na naszą bieżącą działalność — twierdzi wiceprezes.

Dotychczas wpływ pandemii na działalność biznesową Comarchu rzeczywiście wydaje się umiarkowany. W kwietniu sfinalizował zakup francuskiej spółki za niemal 10 mln zł. Informował też o kilku ciekawych kontraktach, np. z saudyjskimi Arabian Airlines i Sunrise Telecom. Pozyskał kontrakt w ZUS o wartości około 20 mln zł na dostosowanie elektronicznej platformy wymiany danych do zmian wynikających z tarcz antykryzysowych.

Na czerwcowym walnym Janusz Filipiak, prezes i akcjonariusz Comarchu, wskazywał, że grupa ma stabilne przychody głównie dzięki temu, że obsługuje dużą bazę istniejących klientów. Sygnalizował jednak, że wzrosty, jakie spółka pokazała w poprzednich latach, nie będą już tak dynamiczne. Analitycy Haitong Banku w ostatnim raporcie spodziewają się, że wzrost przychodów grupy w II kw. zwolni do 4 proc. r/r z 12 proc. w I kw. 2020 r.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane