Deutsche Bank potwierdził redukcję 18 tys. miejsc pracy

opublikowano: 08-07-2019, 06:21

Władze Deutsche Banku zdecydowały się na radykalną reorganizację. Największy niemiecki bank rezygnuje z działalności związanej z kupowaniem i sprzedawaniem akcji.

- Dziś ogłaszamy najbardziej fundamentalną transformację Deutsche Banku od dekad – powiedział prezes Christian Sewing.

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Deutsche Bank zamierza zredukować w ciągu trzech lat 18 tys. miejsc pracy i znacząco ograniczyć bankowość inwestycyjną. Nie podał, gdzie planowane są redukcje, ale większość handlu akcjami realizuje w Nowym Jorku i Londynie. W piątek odejście z Deutsche Banku ogłosił Garth Ritchie, szef działu bankowości inwestycyjnej.

Deutsche Bank zapowiedział, że będzie miał 2,8 mld EUR straty w drugim kwartale, co częściowo wynika z zapowiadanych zmian. Łączny koszt restrukturyzacji w okresie trzech lat ma wynieść 7,4 mld EUR, ale osiągnięte w tym czasie oszczędności szacowane są  na 17 mld EUR.

- To restart Deutsche Banku. Ponownie koncentrujemy działalność banku na naszych klientach, wracamy do korzeni i tego, co niegdyś uczyniło nas jednym z wiodących banków na świecie – powiedział Sewing.

Wycofanie się Deutsche Banku z międzynarodowej bankowości inwestycyjnej oznacza, że brytyjski Barclays jest ostatnim europejskim bankiem działającym w tym obszarze zdominowanym przez amerykańskie Goldman Sachs, JP Morgan Chase czy Morgan Stanley.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy