Deutsche Bank potwierdził redukcję 18 tys. miejsc pracy

opublikowano: 08-07-2019, 06:21

Władze Deutsche Banku zdecydowały się na radykalną reorganizację. Największy niemiecki bank rezygnuje z działalności związanej z kupowaniem i sprzedawaniem akcji.

- Dziś ogłaszamy najbardziej fundamentalną transformację Deutsche Banku od dekad – powiedział prezes Christian Sewing.

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Deutsche Bank zamierza zredukować w ciągu trzech lat 18 tys. miejsc pracy i znacząco ograniczyć bankowość inwestycyjną. Nie podał, gdzie planowane są redukcje, ale większość handlu akcjami realizuje w Nowym Jorku i Londynie. W piątek odejście z Deutsche Banku ogłosił Garth Ritchie, szef działu bankowości inwestycyjnej.

Deutsche Bank zapowiedział, że będzie miał 2,8 mld EUR straty w drugim kwartale, co częściowo wynika z zapowiadanych zmian. Łączny koszt restrukturyzacji w okresie trzech lat ma wynieść 7,4 mld EUR, ale osiągnięte w tym czasie oszczędności szacowane są  na 17 mld EUR.

- To restart Deutsche Banku. Ponownie koncentrujemy działalność banku na naszych klientach, wracamy do korzeni i tego, co niegdyś uczyniło nas jednym z wiodących banków na świecie – powiedział Sewing.

Wycofanie się Deutsche Banku z międzynarodowej bankowości inwestycyjnej oznacza, że brytyjski Barclays jest ostatnim europejskim bankiem działającym w tym obszarze zdominowanym przez amerykańskie Goldman Sachs, JP Morgan Chase czy Morgan Stanley.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy