Deutsche Bank: rośnie korelacja między ceną bitcoina i „indeksem strachu”

opublikowano: 22-01-2018, 19:32

Analitycy Deutsche Banku zwracają uwagę, na „dramatyczy wzrost” w tym roku korelacji między notowaniami bitcoina i indeksem VIX, potocznie nazywanym „indeksem strachu”, donosi Reuters.

Autorami raportu są Masao Muraki, Hiroshi Torii i Tao Xu, stratedzy Deutsche Banku. Zwracają w nim uwagę, że przez trzy tygodnie tego roku „korelacja między bitcoinem i VIX wzrosła dramatycznie”. Obecnie zmienność na rynku jest rekordowo niska. To powoduje, że inwestorzy szukają sposobów na zarobienie pieniędzy tam, gdzie ryzyko jest większe. Według strategów Deutsche Banku, to może być jeden z powodów dużego wzrostu cen kryptowalut w ostatnich miesiącach.

- Obecne środowisko niskich stóp procentowych, niskich spreadów i niskiej zmenności urodziło nowe klasy aktywów jak ETF sprzedające zmienność i kryptowaluty – napisali.

Ich zdaniem, na rynku powstała taka sytuacja, że inwestorzy instytucjonalni, według których ceny akcji są już bardzo wysokie, śledzą notowania kryptowalut jako wskaźnik gotowości do podejmowania ryzyka, a zatem kontynuacji wzrostów cen aktywów.

- W rezultacie inwestorzy instytucjonalni, którzy powinni wyceniać aktywa korzystając z uznanych metod i analiz, szukają wskazówek dotyczących rynku w cenach kryptowalut, na które największy wpływ mają inwestorzy indywidualni – głosi raport. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu