Deutsche Bank zapowiada poważne cięcie etatów po słabych wynikach kwartalnych

Tadeusz Stasiuk, BBC
26-04-2018, 14:15

Deutsche Bank, jedna z najważniejszych instytucji finansowych w Niemczech, zapowiedział przeprowadzenie "znaczących" redukcji zatrudnienia w związku z ograniczeniem skali operacji bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej,

Redukcja etatów jest „bolesna, ale niestety konieczna i nieunikniona”, aby zapewnić konkurencyjność naszego banku na dłuższą metę – powiedział Christian Sewing, nowy dyrektor generalny największego kredytodawca zza Odry, który na początku tego miesiąca zastąpił na stanowisku Johna Cryana.

Zobacz więcej

Christian Sewing fot. Bloomberg

Redukcje miejsc pracy mają w głównej mierzez dotyczyć Stanów Zjednoczonych i Azji.

Obecnie w Deutsche Banku zatrudnionych jest około 97 tys. pracowników na całym świecie, w tym 40 tys. w działach bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

W USA dla spółki pracuje około 10 tys. pracowników zaś w rejonie Azji i Pacyfiku 21 tys. osób.

Informacja o restrukturyzacji zatrudnienia poprzedzona została komunikatem o słabych wynikach kwartalnych niemieckiego giganta. 

Przychody DB w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. spadły o 5 proc. do 7 mld EUR, zaś w działach korporacyjnym i inwestycyjnym (łącznie) o 13 proc. do 3,8 mld EUR. 

Z kolei zysk netto całego banku drastycznie zapikował do 120 mln EUR z 575 mln rok wcześniej.

W zeszłym roku strata netto banku sięgnęła 500 mln EUR, zaś w 2016 było to -1,4 mld a w 2015 aż -6,8 mld EUR.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Deutsche Bank zapowiada poważne cięcie etatów po słabych wynikach kwartalnych