Deutsche Bank zapowiada poważne cięcie etatów po słabych wynikach kwartalnych

opublikowano: 26-04-2018, 14:15

Deutsche Bank, jedna z najważniejszych instytucji finansowych w Niemczech, zapowiedział przeprowadzenie "znaczących" redukcji zatrudnienia w związku z ograniczeniem skali operacji bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej,

Redukcja etatów jest „bolesna, ale niestety konieczna i nieunikniona”, aby zapewnić konkurencyjność naszego banku na dłuższą metę – powiedział Christian Sewing, nowy dyrektor generalny największego kredytodawca zza Odry, który na początku tego miesiąca zastąpił na stanowisku Johna Cryana.

Christian Sewing
Zobacz więcej

Christian Sewing fot. Bloomberg

Redukcje miejsc pracy mają w głównej mierzez dotyczyć Stanów Zjednoczonych i Azji.

Obecnie w Deutsche Banku zatrudnionych jest około 97 tys. pracowników na całym świecie, w tym 40 tys. w działach bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

W USA dla spółki pracuje około 10 tys. pracowników zaś w rejonie Azji i Pacyfiku 21 tys. osób.

Informacja o restrukturyzacji zatrudnienia poprzedzona została komunikatem o słabych wynikach kwartalnych niemieckiego giganta. 

Przychody DB w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. spadły o 5 proc. do 7 mld EUR, zaś w działach korporacyjnym i inwestycyjnym (łącznie) o 13 proc. do 3,8 mld EUR. 

Z kolei zysk netto całego banku drastycznie zapikował do 120 mln EUR z 575 mln rok wcześniej.

W zeszłym roku strata netto banku sięgnęła 500 mln EUR, zaś w 2016 było to -1,4 mld a w 2015 aż -6,8 mld EUR.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu