DM BPS poleca 19 walorów

opublikowano: 20-09-2012, 00:00

Z giełdy

Nie tylko akcje 15 spółek, ale też 4 serie obligacji znalazły się w portfelu, polecanym przez analityków Domu Maklerskiego BPS. Pierwsze mają w sumie 75-procentowy udział w portfelu. Wśród wyróżnionych spółek są nie tylko blue chipy, jak PKO BP, Handlowy i Tauron, ale też spółki małe i średnie: Wawel, Harper, CCC, Ursus, Hygienika, Wielto, Solar, Kopex, Famur, Bumech, Mercor i Kino Polska TV. W części obligacyjnej znalazły się dwie serie papierów dłużnych Robyga (obligacje wygasające w październiku i grudniu 2013 r.), a także Kredyt Inkaso (seria o terminie zapadalności we wrześniu 2016 r.) i Banku Spółdzielczego z Szepietowa.

Poprzedni portfel, którego skład ogłoszono 4 czerwca, przyniósł 1,3-procentową stratę, wobec zwyżki WIG o ponad 17 proc. w analogicznym okresie. Analitycy biją się więc w pierś i twierdzą, że wyciągnęli wnioski z popełnionych błędów.

„W nowej strategii dla części akcyjnej, podobnie jak poprzednio, zamieściliśmy zlecenia stop loss, chroniące nas przed niepomyślną zmianą kursu, które zastosowaliśmy dla wszystkich walorów” — podano w raporcie.

W części obligacyjnej przeważają papiery o zmiennym oprocentowaniu (ma to zabezpieczać inwestycje przed wzrostem inflacji), ale nie zabrakło też papierów o stałych odsetkach ze względu na spodziewane obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy