Dudas: miedź będzie nadal drożeć

opublikowano: 18-10-2017, 18:35
aktualizacja: 18-10-2017, 18:36

Choć miedź zdrożała o prawie 30 proc. od początku roku to nie koniec zwyżki jej ceny, przekonuje Michael Dudas, ekspert rynku metali z  Vertical Research Partners.

- Myślę, że fundamenty rynku miedzi w średnim i długim terminie wspierają dalszy wzrost – powiedział Dudas w CNBC.

W drugiej połowie sierpnia namawiał inwestorów, aby kupowali miedź. Od tego czasu jej kurs wzrósł o 7 proc. i jest obecnie blisko trzyletniego szczytu.

Dudas przekonuje obecnie, że o wzroście ceny miedzi przesądzą fundamentalne czyniki popytu i podaży. Globalny wzrost popytu przekracza oczekiwania w sytuacji pewnych probelmów z produkcją, np. związanych ze sporami zarządów z pracownikami.

- Mieliśmy wieloletni spadek wydatków na poszukiwanie i wydobycie w nowych kopalniach miedzi i tego nie da się zmienić w jeden dzień – podkreślił Dudas. - Przed nami wieloletni okres, kiedy będzie niedobór na rynku miedzi. A to powinno prowadzić do lepszych cen – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu