Dwa polskie start-upy wybrane w międzynarodowym konkursie

MEJ
opublikowano: 14-07-2015, 22:40

Wśród 12 start-upów z całej Europy wybranych do programu finansowania Challenge Up! przez Intel, Deutsche Telekom i Cisco znalazły się dwa start-upy z Polski: OORT i Infinity.

Start-upy wybrane w programie Challenge Up!

Challenge Up! to program inkubacji start-upów autorstwa trzech koncernów teleinformatycznych i telekomu. W programie tym 12 start-upów weźmie udział w 4 miesięcznym programie, stworzonym specjalnie dla firm na wczesnym etapie rozwoju, działających w obszarze Internetu rzeczy (IoT).

Zwycięskie firmy zostały wybrane w trakcie pięciodniowych sesji mentorskich, warsztatów i prezentacji podczas tygodnia akceleracyjnego Challenge Up!, który odbył się od 5 do 10 lipca w hub:raum Kraków. W programie eliminacyjnym udział wzięło100 międzynarodowych mentorów, ekspertów i przedsiębiorców oraz 20 start-upów z 13 krajów (głównie Europa i Izrael) wyłonionych z 300, które zgłosiły się do konkursu. W trakcie 40 godzinnych warsztatów uczestnicy rozbudowywali swoje modele biznesowe, tworzyli prezentacje, strategie sprzedaży i ulepszali produkty. Według Mike'a Flannagana, wiceprezesa i dyrektora generalnego Data & Analytics w Cisco, program taki daje możliwość wsparcia inicjatyw start-upów na wczesnym etapie rozwoju.  Jak stwierdził Elias Drakopoulos, wiceprezes odpowiedzialny za dział Europe B2B w Deutsche Telekom, jakość zespołów start-upów i ich produktów była "wysoka", zaś praca z nimi "będzie intensywna"

"W konkursie Challenge Up! zostało zaprezentowanych kilka bardzo interesujących i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających na faktyczne potrzeby rynkowe, a część z nich już nabrała biznesowego rozpędu. Program udowadnia, że europejski ekosystem startupów jest źródłem pionierskich rozwiązań w segmencie Internetu rzeczy” — powiedział Marcin Hejka, wiceprezes Intela i dyrektor zarządzający Intel Capital EMAR.

Ostatecznie w Challenge Up! znalazły się następujące start-upy:

Admetsys (Dania) www.admetsys.com - Admetsys Smart Pancreas ma mierzyć i pomagać podtrzymywać właściwy poziom cukru we krwi diabetyków. To urządzenie podłączane dożylnie i automatycznie mierzy poziom glukozy we krwi w czasie rzeczywistym, bez utraty krwi.

ComfyLight (Szwajcaria) www.comfylight.com -  jest to świetlówka LED wzbogacona czujnikiem ruchu i funkcjami łączności, która zabezpiecza dom przed włamaniem. Urządzenie zapamiętuje schematy poruszania się domowników, gdy przebywają w mieszkaniu, a następnie automatycznie włącza i wyłącza światło zgodnie z autentycznym wzorcem.

Devicehub.net (Rumunia) www.devicehub.net - Devicehub oferuje usługę chmurową PaaS (Platform as a Service). Umożliwia ona się połączenie i zdalnie zarządzanie wieloma urządzeniami oraz tworzenie własnych usług. Platforma zmniejsza nakład pracy i czas potrzebny usługom IoT do wejścia na rynek.

Hi-Park (Izrael) www.hi-park.co - Technologia Hi-Park zbiera w czasie rzeczywistym informacje o wolnych miejscach parkingowych na ulicach, wykorzystując aparaty w smartfonach, co znacznie skraca czas poszukiwania miejsca do parkowania.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Ifinity (Polska) www.getifinity.com - Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.

n-Join (Izrael) www.n-join.com - n-Join wykorzystuje Internetu Rzeczy do ułatwienia działania zakładów produkcyjnych, maksymalizacji ich wydajności i zmniejszania wpływu na środowisko.

OORT (Polska) www.oort.in - OORT jest unikatową technologią oczekującą na opatentowanie. Umożliwia ona stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do Internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny.

ProGlove (Niemcy) www.proglove.de - ProGlove jest urządzeniem wearable usprawniającym pracę. To inteligentna rękawica, która pozwala użytkownikowi na skanowanie bez użycia rąk, błyskawicznie reaguje na jego działania i umożliwia zdalne zarządzanie produkcją.

Senic (Niemcy) www.senic.com - Uniwersalny kontroler do Internetu rzeczy ułatwiający sterowanie inteligentnym oświetleniem, zamkami, termostatami czy głośnikami, za pomocą prostych gestów, zamiast aplikacji na smartfonie.

SEMSEYE (Litwa) www.semseye.com - Unikatowy produkt do pomiaru natężenia ruchu ludzi, który wykorzystuje najbardziej zaawansowane algorytmy inteligentnego przetwarzania wideo. Daje możliwość zwiększania skuteczności w handlu detalicznym.

Taggalo (Włochy) www.taggalo.co.uk - „iTunes do analityki świata rzeczywistego”. Otwarta platforma integrująca analizę wideo, śledzenie Wi-Fi oraz beacony w jednym czujniku plug & play. Pozwala na zbieranie danych kontekstowych (liczby kroków, liczby obserwujących, czasu zatrzymania, długości pobytu, częstotliwości powrotów, danych demograficznych) dostępnych bezpośrednio (z poziomu specjalnych paneli sterowania) albo przez interfejsy API w czasie rzeczywistym.

Waylay (Belgia) www.waylay.io - Waylay jest platformą automatyzacji łączącą Internet rzeczy z korporacyjnymi systemami IT oraz usługami online.

Cały program inkubacyjny odbędzie się w Krakowie, Berlinie i Londynie od lipca do listopada tego roku. Start-upy, które go ukończą, mogą liczyć na doinwestowanie przez firmy Intel, Cisco i Deutsche Telekom, a także czołowe korporacyjne fundusze inwestycyjne. Ostateczne efekty programu zostaną podane w grudniu br. podczas spotkania Challenge Up! Summit, który będzie stanowić część konferencji technologicznej unBoundDigital odbywającej się w Londynie w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2015.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane