Novogratz: dwie trzecie kryptowalutowych funduszy hedgingowych upadnie

  • Oskar Nawalany
opublikowano: 08-06-2022, 17:54
aktualizacja: 08-06-2022, 17:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Mike Novogratz, założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital Holdings twierdzi, że dwie trzecie funduszy hedgingowych, które inwestują w kryptowaluty, upadnie w wyniku obecnego trendu spadkowego – donosi Bloomberg.

Mike Novogratz
Mike Novogratz

Novogratz prognozuje, że wolumen spadnie, a fundusze hedgingowe będą musiały się zrestrukturyzować.

Istnieje około 1900 kryptowalutowych funduszy hedgingowych. Dwie trzecie z nich zniknie z interesu – ostrzegł znany inwestor.

Zdaniem Novogratza, ceny największych walut cyfrowych załamały się z powodu zmiany polityki przez Rezerwę Federalną, która zaczęła agresywnie podwyższać stopy procentowe.

Kurs bitcoina, największej kryptowaluty, w ciągu ostatnich miesięcy spadł o ponad 50 proc. w stosunku do rekordowych poziomów osiągniętych w listopadzie ubiegłego roku.

Novogratz znany jest często kontrowersyjnych wypowiedzi. Kiedy w 2017 r. sam wchodził na rynek kryptowalut ze swoim funduszem, określił go jako “największą w historii bańkę spekulacyjną”. Z kolei w lutym 2021 r., na fali wzrostów bitcoina prognozował, że kurs najpopularniejszej wirtualnej waluty dojdzie do końca minionego roku do 100 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Bloomberg

Polecane