Czytasz dzięki

Facebook blokuje niektóre reklamy kampanii Trumpa

opublikowano: 28-10-2020, 06:36

Serwis społecznościowy blokuje reklamy kampanii prezydenta Donalda Trumpa z powodu wprowadzania w błąd. Chodzi o te, które sugerują, że należy udać się już teraz do urn wyborczych.

W poniedziałek kampania Trumpa opublikowała na Facebooku reklamy głoszące m.in. “Vote Today” (Głosuj dzisiaj), czy “Election day is today” (Dzień wyborów jest dzisiaj). Serwis uznał, że wprowadzają one w błąd, bo wybory odbędą się 3 listopada. Jednak sytuację komplikuje to, że Facebook od wtorku nie przyjmuje już żadnych reklam politycznych, a zgłoszone przez kampanię Trumpa były nieaktywne, co sugeruje, że chciano je wykorzystać dopiero w dniu wyborów. Serwis podtrzymuje jednak swoją decyzję.

- Jasno i bezpośrednio deklarowaliśmy publicznie organizatorom kampanii, że zakazujemy reklam, które wzywają „Vote Today” bez kontekstu i wyjaśnienia intencji – powiedziała rzeczniczka Facebooka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane