Fiasko negocjacji ws. sprzedaży działu stalowego ThyssenKrupp

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 18-02-2021, 16:39

Z powodu rozbieżności w wycenie, niemiecki konglomerat ThyssenKrupp zakończył rozmowy w sprawie sprzedaży działu stalowego, jakie prowadził z brytyjskim koncernem Liberty Steel. To kolejna zakończona fiaskiem próba sprzedaży stalowych aktywów, donosi Reuters.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Zerwanie rozmów oznacza, że rozpatrywane będą też dwie inne opcje. Pierwszą jest utrzymanie działu w strukturach firmy. Drugim przekazanie udziałów akcjonariuszom. Oba niestety - jak podkreślają eksperci – wiązać się będą z dodatkowymi kosztami i koniecznością redukcji zatrudnienia.

W styczniu podwyższoną, niewiążącą ofertę złożyła Liberty Steel, na czele której stoi hinduski inwestor-miliarder, potentat rynku towarowego Sanjeev Gupta. Rozbieżności okazały się jednak tak duże, że zdecydowano o nieprzedłużaniu negocjacji.

Mieliśmy różne poglądy na wartość działu stalowego, struktury finansowania i gwarancji. Ogólnie mówiąc, stanowiska były tak odległe od siebie, że dalsze dyskusje nigdzie by nas nie zaprowadziły – napisał w notatce do pracowników Klaus Keysberg, dyrektor finansowy Thyssenkrupp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane