Fiskus planuje pół miliarda z mandatów

W projekcie budżetu państwa na przyszły rok założono ok. 500 mln zł z mandatów. To o 180 mln zł mniej niż fiskus zaplanował na ten rok.

Co roku Ministerstwo Finansów na podstawie analizy poprzednich lat wpisuje do planu budżetowych dochodów ile spodziewa się zebrać z mandatów. W tym roku założono, że do państwowej kasy wpłynie 680 mln zł. Według ostatnich statystyk jakie podaje fiskus, do końca sierpnia udało się zrealizować ponad połowę planu rocznego i do budżetu trafiło już 390 mln zł.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Przy ul. Świętokrzyskiej ostrożnie prognozują, że w przyszłym roku fiskus nie dostanie już tyle od łamiących przepisy, a z mandatów wpłynie na rządowe konta około pół miliarda złotych. 

- Prognoza wpływów określona w ustawie budżetowej, nie stanowi samoistnej podstawy do realizacji jakichkolwiek dochodów budżetu państwa, w tym do nakładania mandatów, grzywien lub kar pieniężnych – wyjaśnia Hanna Majszczyk, wiceminister finansów i wskazuje, że ministerialnych wyliczeń nie należy traktować jako planu do wykonania przez policję i inne służby.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu