Ford planuje zamknąć fabrykę skrzyń biegów we Francji

opublikowano: 07-06-2018, 12:36
aktualizacja: 07-06-2018, 12:37

Ford planuje zamknięcie swojej fabryki skrzyń biegów w południowym-zachodzie Francji jeśli nie znajdzie na nią nabywcy. Zakład zlokalizowany w Blanquefort na obrzeżach Bordeaux zatrudnia około 900 osób, donosi Reuters.

Kierownictwo Forda przedstawiło plan zakładający zwolnienia i wcześniejsze przejścia na emeryturę, które mogą zacząć obowiązywać od września 2019 r.

Ford
Zobacz więcej

Ford Reuters/Forum

Rzecznik Forda poinformował jednak, że amerykański koncern prowadzi rozmowy z jednym potencjalnym nabywcą, nie chciał jednak ujawnić jego danych. Lokalne doniesienia prasowe mówią, że jest nim dostawca przekładni, firma Punch Powerglide.

W osobnym oświadczeniu francuski minister finansów, Bruno Le Maire, określił plan zwolnień Forda za przedwczesny, dodając, że w dalszym ciągu możliwa jest umowa o uratowaniu fabryki i stanowisk pracy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu