Getin Noble i Idea Bank przeanalizują zasadność połączenia

opublikowano: 01-08-2018, 17:10

Getin Noble Bank zawarł z Idea Bankiem umowę o współpracy przy analizie i przygotowaniu połączenia banków.

Jeżeli wyniki analiz wykażą, że połączenie jest zasadne, banki określą wstępne bazowe warunki połączenia oraz zasady współpracy przy jego przygotowywaniu i wdrożeniu.

Leszek Czarnecki kontroluje Getin Noble Bank i Idea Bank.
Zobacz więcej

Leszek Czarnecki kontroluje Getin Noble Bank i Idea Bank. Fot. Marek Wiśniewski

"Na podstawie Umowy Banki zobowiązały się dokonać analiz korzyści i kosztów Połączenia, w tym synergii kosztowych i sprzedażowych oraz potencjału sprzedażowego połączonych instytucji oraz podjąć takie czynności jak w szczególności uzgodnienie harmonogramu działań czy struktury potencjalnego Połączenia" - podano w komunikacie.

O tym, że scenariusz konsolidacji jest rozważany przez Leszka Czarneckiego, kontrolującego obie instytucje, Getin Noble informował dwa tygodnie temu. 

"Leszek Czarnecki oczekuje istotnych synergii kosztowych i sprzedażowych oraz wzmocnienia potencjału sprzedażowego połączonych instytucji" - podano w komunikacie" - podano wówczas.

Czytaj o fali konsolidacji sektora bankowego w Polsce>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu