HARDEX S.A.: Oświadczenie dotyczące zasad ładu korporacyjnego

opublikowano: 2008-07-03 18:22

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 36 / 2008
Data sporządzenia: 2008-07-03
Skrócona nazwa emitenta
HARDEX S.A.
Temat
Oświadczenie dotyczące zasad ładu korporacyjnego
Podstawa prawna
Inne uregulowania
Treść raportu:
Zarząd Hardex S.A. z siedzibą w Krośnie Odrzańskim informuje o nie wypełnianiu Zasady nr III.6. określonej w dokumencie "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW" stanowiącym Załącznik do Uchwały Nr 12/1170/2007 Rady Nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 4 lipca 2007r., które weszły w życie 01.01.2008r.

Zasada nr III.6.
Przynajmniej dwóch członków rady nadzorczej powinno spełniać kryteria niezależności od spółki i podmiotów pozostających w istotnym powiązaniu ze spółką. W zakresie kryteriów niezależności członków rady nadzorczej powinien być stosowany Załącznik II do Zalecenia Komisji Europejskiej z dnia 15 lutego 2005r. dotyczącego roli dyrektorów niewykonawczych lub będących członkami rady nadzorczej spółek giełdowych i komisji rady (nadzorczej). Niezależnie od postanowień pkt b) wyżej wymienionego Załącznika osoba będąca pracownikiem spółki, podmiotu zależnego lub podmiotu stowarzyszonego nie może być uznana za spełniającą kryteria niezależności, o których mowa w tym Załączniku. Ponadto za powiązanie z akcjonariuszem wykluczające przymiot niezależności członka rady nadzorczej w rozumieniu niniejszej zasady rozumie się rzeczywiste i istotne powiązanie z akcjonariuszem mającym prawo do wykonywania 5% i więcej ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Na odbytym w czerwcu ZWZ Hardex S.A. dokonany został wybór Członków Rady Nadzorczej na następną kadencję. Zasada nr III.6. nie została wypełniona z powodu braku kandydatów spełniających kryterium niezależności wobec Spółki.
Należy jednak zauważyć, że Członkowie Rady Nadzorczej z istoty pełnionej funkcji są niezależni w swych sądach i decyzjach. Ponadto wybór Członków Rady Nadzorczej przez akcjonariuszy jako "współwłaścicieli" Hardex S.A. jest wyrazem dbałości o interesy Spółki.


Podstawa prawna:
§ 29 ust. 3 Regulaminu GPW

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2008-07-03 Ireneusz Kaczmarek Anna Juszczyk Prezes Zarządu Członek Zarządu