Giertych: Finansowe wsparcie dla wychowania przedszkolnego na wsi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-05-2006, 13:11

Wicepremier i minister edukacji Roman Giertych zapewnił we wtorek, że zamierza wesprzeć upowszechnienie wychowania przedszkolnego poprzez dofinansowanie dzieci z rejonów ubogich, szczególnie z terenów wiejskich.

Wicepremier i minister edukacji Roman Giertych zapewnił we wtorek, że zamierza wesprzeć upowszechnienie wychowania przedszkolnego poprzez dofinansowanie dzieci z rejonów ubogich, szczególnie z terenów wiejskich.

"Chcemy poprzez wprowadzenie pomocy finansowej doprowadzić, aby na tych terenach posyłano dzieci do przedszkoli. Edukacja przedszkolna, szczególnie gdy jest dobrze prowadzona, to wielka szansa dla dziecka, aby jego start szkolny był ułatwiony" - powiedział Giertych na konferencji prasowej.

Jednocześnie podkreślił, że o tym, czy dziecko pięcioletnie ma chodzić do przedszkola czy nie, powinni decydować jego rodzice, a nie państwo. Podtrzymał swoje wcześniejsze wypowiedzi, że resort edukacji wycofał się z pomysłu wprowadzenia dla pięciolatków obowiązkowego wychowania przedszkolnego, czyli tzw. zerówek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane