Gosiewski: PO ponosi winę za utrudnienie rozmów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2006, 15:51

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski ocenił, że Platforma Obywatelska "ponosi całkowitą odpowiedzialność" za utrudnienie rozmów między PiS i PO.

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski ocenił, że Platforma Obywatelska "ponosi całkowitą odpowiedzialność" za utrudnienie rozmów między PiS i PO.

    Jak powiedział Gosiewski na wtorkowej konferencji w Sejmie, PO utrudniała rozmowy począwszy od przedłożenia swoich 21 postulatów, w których "zostały przedstawione sprawy, z góry nie do przyjęcia przez PiS".

    Gosiewski dodał, że "postulatem nienegocjacyjnym był podatek liniowy, któremu PiS się sprzeciwiał". "Była też nie do przyjęcia taka sytuacja, że kiedy PiS uzyskało najlepszy wynik wyborczy w wyborach parlamentarnych i prezydenckich, to proponowano nam skład rządu, w którym ministrowie PiS mieliby być w mniejszości" - zaznaczył.

    "Przy tych wszystkich warunkach, twardo stawianych przez PO, niemożliwe było powstanie porozumienia z winy Platformy" - ocenił Gosiewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane