Gundlach: obligacje USA są 'mało atrakcyjne'

opublikowano: 25-04-2018, 09:08
aktualizacja: 25-04-2018, 09:11

Jeffrey Gundlach, dyrektor generalny DoubleLine Capital, twierdzi, że amerykańskie obligacje skarbowe są "mało atrakcyjne", mimo że rentowność 10-letnich papierów, swoistego benchmarku dla globalnych kosztów finansowania, przekroczyła krytyczny próg 3 proc., informuje Reuters

Gundlach, który nadzoruje aktywa o wartości ponad 119 mld USD uważa, że bazowy Indeks cen konsumenckich i wskaźnik inflacji bazowej opracowywane przez nowojorski oddział Rezerwy Federalnej (Fed) sugerują, że inflacja w USA wzrośnie, co może zaszkodzić cenom obligacji rządowych .

Jeff Gundlach
Zobacz więcej

Jeff Gundlach fot. Bloomberg

Znany inwestora i menedżer twierdzi, też "ilościowe zacieśnienie" Fed było czynnikiem wzrostu rentowności papierów skarbowych. Uważa, że ta aprecjacja będzie kontynuowana, ponieważ zagraniczni inwestorzy  niechętnie będą kupować amerykańskie obligacje z powodu kosztów zabezpieczenia.

W jego opinii, ceny złota, które przełamały linię trendu spadkowego, były bliskie wyjścia na plus. 

Robi się bardzo ekscytująco ... dzieje się coś wielkiego – powiedział Gundlach. Dodaje, że "złoto utrzymuje tendencję wzrostową powyżej rosnącej 200-dniowej średniej kroczącej, która jest wyjątkowo dobra”.

Opierając się na klasycznym odczycie wykresów  Gundlach powiedział, że "wybuchowa, potencjalna energia" ogromnej bazy "z głową i ramieniem" sygnalizowała ruch o 1000 dolarów na cenach złota.

Gundlach uważa też, że Fed, pod nowym przewodnictwem Jerome Powella, będzie mniej wrażliwy na ruchy rynkowe, i nie sądzi by Powell interweniował na rynkach finansowych.

Fed nie zamierza ratować rynku - chyba że pojawi się duży, poważny problem – powiedział menedżer. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gundlach: obligacje USA są 'mało atrakcyjne'