GUS: Wzrost PKB w I kw. był bliski najbardziej optymistycznym szacunkom

21-05-2004, 11:25

ISB: Główny Urząd Statystyczny (GUS) oczekuje, że wzrost gospodarczy w I kwartale 2004 roku ukształtował się na poziomie zbliżonym do najbardziej optymistycznych oczekiwań, czyli około 6.5%, powiedziała w piątek wiceprezes GUS Halina Dmochowska.

“Jesteśmy bliscy najbardziej optymistycznych szacunków odnośnie wzrostu PKB w pierwszym kwartale” – powiedziała Dmochowska podczas konferencji prasowej.

Najwyższe szacunki przedstawił wicepremier ds. gospodarczych Jerzy Hausner, który powiedział w czwartek, że wzrost PKB w pierwszym kwartale przyspieszył do 6,5% wobec 4,7% w ostatnim kwartale ub.r. Narodowy Bank Polski (NBP) prognozuje wzrost o 6,4% w tym okresie.

GUS opublikuje dane o wzroście gospodarczym za pierwszy kwartał br. w drugiej dekadzie czerwca, powiedziała Dmochowska.

Zarówno rząd, jak i bank centralny przewidują, że wzrost gospodarczy w całym roku przekroczy zapisane w budżecie 5,0%. Według niektórych szacunków – m.in. szefa doradców ekonomicznych prezydenta, Witolda Orłowskiego – wzrost PKB może w tym roku sięgnąć nawet 6,0% wobec 3,8% w 2003 roku.

qk/tom/mk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GUS: Wzrost PKB w I kw. był bliski najbardziej optymistycznym szacunkom