Hakerzy postanowili walczyć o dobre imię

opublikowano: 25-06-2018, 22:00

HackerOne, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, w kampanii społecznej apeluje o zmianę definicji słowa „haker” w brytyjskim słowniku — poinformował brytyjski portal „The Telegraph”.

HackerOne, firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, w kampanii społecznej apeluje o zmianę definicji słowa „haker” w brytyjskim słowniku — poinformował brytyjski portal „The Telegraph”. Autorzy kampanii twierdzą, że „The Cambridge Dictionary”, słownik najstarszego wydawcy na świecie (484-letniego Cambridge University Press), przedstawia w swojej definicji negatywny stereotyp osoby, która zajmuje się hakowaniem. Zgodnie z nią „haker” to: „osoba, znająca się na systemach komputerowych, która często nielegalnie przechwytuje dostęp do prywatnych systemów komputerowych”.

Wątpliwości zgłaszają prawdziwi pasjonaci, których celem jest „zmienienie świata na lepsze poprzez swoją pracę”. Internetowy „Słownik Języka Polskiego” też nie ma najlepszego zdania o hakerach. Zgodnie z trzema prezentowanymi tam definicjami „haker” to: „osoba szukająca dziur bezpieczeństwa w oprogramowaniu”, „osoba o bardzo dużych umiejętnościach informatycznych, identyfikująca się ze społecznością hakerską” oraz „włamywacz sieciowy”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu