Czytasz dzięki

John Lewis nie wypłaci pracownikom premii po raz pierwszy od 72 lat

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 17-09-2020, 12:53

Brytyjska sieć domów towarowych boryka się z problemami finansowymi spowodowanymi pandemią. W związku z tym, po raz pierwszy od 1948 roku, nie wypłaci swoim pracownikom rocznej premii.

Spółdzielnia zanotowała ostatnio stratę w wysokości 55 mln GBP. Przyczynił się do tego głównie spadek sprzedaży w sieci domów towarowych, które w pierwszym półroczu były zamknięte przez trzy miesiące.

Zobacz więcej

Biuro sieci domów towarowych John Lewis w Londynie

Fot. Bloomberg

Drugi filar działalności John Lewis, luksusowe sklepy spożywcze Waitrose, poradziły sobie lepiej, a sprzedaż wzrosła w nich o 10 proc.

W związku z kryzysem firma po raz pierwszy od 1948 roku nie wypłaci pracownikom, którzy są traktowani jako współwłaściciele, rocznej premii z tytułu udziału w zyskach.

Od początku pandemii John Lewis zamknął 50 sklepów, co doprowadziło do utraty 1300 miejsc pracy. Chociaż sprzedaż rośnie od czasu ponownego otwarcia domów towarowych, prognozy na drugą połowę roku są „wyraźnie niepewne”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane