Czytasz dzięki

JPMorgan AM: za wcześnie na kupowanie akcji

opublikowano: 31-03-2020, 18:30

Dział zarządzania aktywami amerykańskiego banku JPMorgan ostrzegł inwestorów, by nie spieszyli się z kupowaniem akcji. Jego zdaniem, rynek giełdowy pozostaje nadal bardzo podatny i wyczulony na wszelkie negatywne wydarzenia i sprawy związane z epidemią koronawirusa.

Hugh Gimber, strateg ds. rynku globalnego w JPMorgan Asset Management o aktywach szacowanych na 1,9 bln USD stwierdził, że nie jest przekonany do zwiększania zaangażowania w akcje, przeważania ich w portfelu inwestycyjnym.

Zobacz więcej

JPMorgan

Reuters/Forum

Cały czas jesteśmy narażeni na negatywne impulsy i pogorszenie informacji z „frontu” medycznego – powiedział zarządzający. Dodał, że „…środki polityczne co prawda pomogły, ale nie są wystarczające, by móc powiedzieć o osiągnięciu dna przez giełdy”.

Gimber podkreślił, że pełen zakres zniszczeń odnośnie zysków spółek pozostaje nieznany, przez co niebezpiecznie jest w strategii inwestowania ponownie włączyć opcję „ryzyka”.

Strateg zaleca skoncentrowanie się na spółkach wysokiej jakości, o silnych bilansach i niskiej dźwigni finansowej, zarówno w akcjach, jak i obligacjach.

Powinieneś wybierać firmy, które mają elastyczność bilansową, która umożliwi im poradzenie sobie z tym krótkoterminowym uderzeniem w działalność – wyjaśnił Gimber.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane