Kalinowski: w sytuacji kryzysu prezydent nie powinien stać z boku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2006, 20:46

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski, który uczestniczył w piątkowych konsultacjach prezydenta z liderami PSL, wyraził opinię, że w obliczu kryzysu wokół projektu budżetu, jaki ma miejsce w Sejmie, "Lech Kaczyński nie powinien stać z boku".

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski, który uczestniczył w piątkowych konsultacjach prezydenta z liderami PSL, wyraził opinię, że w obliczu kryzysu wokół projektu budżetu, jaki ma miejsce w Sejmie, "Lech Kaczyński nie powinien stać z boku".

    Zdaniem Kalinowskiego, gdyby prezydent nie zaangażował się w obecną sytuację w Sejmie, "to czyniono by mu zarzuty, że jest pasywny i nie próbuje pomagać wychodzić z kryzysu".

    Jak powiedział wicemarszałek, Lech Kaczyński jako prezydent "chciałby uniknąć zamieszania i wyborów i stąd jego zaangażowanie". Ocenił, że to zaangażowanie "na pewno nie zaszkodzi".

    W rozmowie z PAP Kalinowski zaznaczył, że prezydent powtórzył, iż za złą uważa sytuację, w  której trzeba by było rozwiązać parlament. Jednak, dodał, jeżeli nie będzie widoków na stabilizację, to prezydent jest gotów to uczynić.

    Kalinowski dodał, że z punktu widzenia PSL najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji w Sejmie "byłoby doprowadzenie do koalicji większościowej".

    W konsultacjach uczestniczył też prezes PSL Waldemar Pawlak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane