Kamiński: Minister finansów powinna mieć dobrego doradcę medialnego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-11-2005, 11:50

Mariusz Kamiński (PiS) ocenił w niedzielę w Radiu Zet, że minister finansów Teresa Lubińska powinna mieć dobrego doradcę prasowego lub rzecznika, bo po niektórych jej wypowiedziach widać, że nie ma doświadczenia medialnego.

Mariusz Kamiński (PiS) ocenił w niedzielę w Radiu Zet, że minister finansów Teresa Lubińska powinna mieć dobrego doradcę prasowego lub rzecznika, bo po niektórych jej wypowiedziach widać, że nie ma doświadczenia medialnego.

    Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Lubińskiej, że rozważa możliwość podwyżki akcyzy na paliwa.

    Lubińska powiedziała w piątek w wywiadzie dla PAP: "Zastanawiamy się nad powrotem do poprzedniej stawki akcyzy na paliwa. Dałoby to budżetowi zakładane 1,5 mld zł". Poprzedni minister finansów Mirosław Gronicki obniżył akcyzę we wrześniu tego roku o 25 gr na litrze. Obniżka ta miała obowiązywać do czasu obniżenia cen światowych, ale nie dłużej niż do końca grudnia 2005.

    "Konsekwencje pewnych nie do końca przemyślanych wypowiedzi są duże i dlatego teraz rozmawiamy o sprawach, które - jestem przekonany - nigdy nie nastąpią" - powiedział Kamiński.

    "Jestem przekonany, że podwyżki nie powinno być i nie będzie" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane