Kłótnia o nazwę baru mlecznego w USA

opublikowano: 30-05-2019, 22:00

Amerykanin, który zainspirował się polskimi barami mlecznymi, o ktorych opowiadała mu babcia, odpowie za to w sądzie. Walczy ze słynną kulinarną celebrytką.

Konflikt o nazwę handlową między dwoma lokalami gastronomicznymi z polskim wątkiem w tle zainteresował amerykańskie media branżowe. Prawnicy JoJo’s Milk Bar odpowiedzieli w sądzie na zarzuty — wynika z najnowszych informacji portalu „Eater”.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

Nazwa i logo restauracji z Chicago kojarzą się z popularną siecią piekarni z Nowego Jorku z szyldem Milk Bar, należącą do celebrytki Christiny Tosi, restauratorki, gwiazdy telewizyjnej, szefowej kuchni i autorki książek kulinarnych.

Firma stworzona przez Tosi w 2008 r. domaga się od właścicieli JoJo’s Milk Bar zmiany nazwy i pozbycia się dotychczasowego logo. Oskarża konkurencję o kradzież pomysłu. JoJo’s Milk Bar powstał w lutym i serwuje koktajle mleczne, dania obiadowe i desery. Sieć Milk Bar przez lata rozwijała się w całym kraju — od Waszyngtonu po Las Vegas, a lokal z tym szyldem planowany jest również prawdopodobnie w Chicago.

W sądzie prawnicy JoJo’s bronili swojego klienta, twierdząc, że nazwa milk bar (bar mleczny) jest uniwersalna, a w całym kraju działa wiele lokali gastronomicznych, które ją wykorzystują. Prawnicy podkreślali też, że Robbiego Schlossa, właściciela restauracji z Chicago, miała zainspirować babcia, Polka, która opowiadała mu, że w swoim rodzimym kraju regularnie odwiedzała bary mleczne.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy