Konkurencja nigdy nie śpi

opublikowano: 18-12-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Transport, spedycja i logistyka to obszary, które są nieodłącznym elementem innych branż – uczestniczą w wielu procesach łańcucha dostaw.

1.miejsce województwo dolnośląskie - Gea Invest

Plany ekspansji:Mamy wielu klientów z zagranicy, aby sprostać ich oczekiwaniom, zamierzamy powiększyć i urozmaicić flotę pojazdów oraz rozpocząć budowę magazynu. Wierzymy, że nasza firma stanie się wiodącym partnerem w branży TSL nie tylko w Polsce – mówi Tomasz Karwasz, prezes Gea Invest – na zdjęciu stoi w towarzystwie Tomasza Lenartowicza, wiceprezesa spółki.
Plany ekspansji:Mamy wielu klientów z zagranicy, aby sprostać ich oczekiwaniom, zamierzamy powiększyć i urozmaicić flotę pojazdów oraz rozpocząć budowę magazynu. Wierzymy, że nasza firma stanie się wiodącym partnerem w branży TSL nie tylko w Polsce – mówi Tomasz Karwasz, prezes Gea Invest – na zdjęciu stoi w towarzystwie Tomasza Lenartowicza, wiceprezesa spółki.

Firma Gea Invest zatrudnia około 70 pracowników w pięciu lokalizacjach w całej Polsce oraz osoby na kontraktach B2B pracujące zdalnie.

– Pomysł na stworzenie firmy powstał spontanicznie podczas jednej z rozmów telefonicznych w 2018 r. pomiędzy obecnymi wspólnikami. W tym czasie każdy z nas pracował już w branży spedycyjno-transportowej w różnych regionach kraju. Współpraca między nami układała się bardzo dobrze - od samego początku była pełna energii, zaangażowania i ciekawych rozwiązań, z czasem nawiązaliśmy świetną relację. Pewnego razu rozmawialiśmy o przyszłej współpracy i uznaliśmy, że dobrze byłoby połączyć siły i stworzyć coś wspólnie. Parę dni później spotkaliśmy się i zaczęliśmy działać – tak powstała Gea Invest – opowiada prezes spółki Tomasz Karwasz.

Ważne okazało się także połączenie wieloletniego doświadczenia w branży z młodzieńczym zapałem do pracy, co zaowocowało silną motywacją do stworzenia jednej z najlepiej prosperujących firm w Polsce. Każdy z członków zarządu wnosi do firmy coś innego – różne osobowości i odmienne spojrzenie na różne sytuacje okazują się ogromną przewagą i zaletą w prowadzeniu biznesu.

– Wbrew pozorom niesamowicie się uzupełniamy, pozwala to na spojrzenie z różnej perspektywy na budowanie i rozwijanie firmy – akcentuje Tomasz Karwasz.

Bazując na 52 własnych pojazdach oraz flocie kontraktowych podwykonawców, realizują przewozy towarów wszystkimi rodzajami samochodów oraz naczep. Przewożą towary spożywcze, neutralne, niebezpieczne, masowe, ponadgabarytowe oraz wymagające kontrolowanej temperatury podczas transportu. Realizują również trudne, indywidualne zlecenia, odpowiadając na specyficzne potrzeby klientów.

Dzięki współpracy z krajowymi i zagranicznymi operatorami kolejowymi możliwa jest pełna obsługa wszystkich relacji transportowych. Zasięg geograficzny usług transportu kolejowego obejmuje Polskę, wszystkie kraje europejskie oraz wybrane kraje Azji. Firma posiada wszystkie rodzaje wymaganych ubezpieczeń oraz certyfikowany Wewnętrzny System Kontroli (WSK), który umożliwia realizację zleceń dotyczących obrotu zagranicznego towarami podwójnego zastosowania.

Prezes Tomasz Karwasz uważa, że szybki rozwój zawdzięczają ciężkiej pracy zespołowej i determinacji w dążeniu do postawionych sobie celów.

– Kluczowe jest planowanie i trzymanie się ustalonej strategii. Wiemy, że dzięki temu jesteśmy w stanie funkcjonować w przemyślany i dobrze ukierunkowany sposób, jednak równie ważni są dla nas pracownicy i zapewnienie im jak najlepszych warunków – podkreśla.

Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach stanowi ogromne wyzwanie dla wielu przedsiębiorców. Najważniejszym zadaniem jest skupienie się na strategii dalszego działania i długofalowe planowanie.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest bezpłatny. Więcej informacji - kliknij

Przeczytaj historie pozostałych Gazel, które wygrały w województwach:

Kujawsko-pomorskie Onlybio.life: Technologie bio i IT w służbie urody.

Lubuskie Irydium Europe: Nie śrubujemy celów finansowych, niepotrzebny nam taki stres.

Łódzkie Naprzód Hospital: W trosce o higienę i wyżywienie w ZOZ-ach.

Lubelskie Polcarbotran: Dobre relacje z klientami dają siłę.

Małopolskie CP Trade Energia i Gaz: Specjaliści od obsługi rynku energii.

Mazowieckie Lantre: Warto postawić na wiedzę i doświadczenie.

Opolskie Sieć Budowlana Export: Buduj i remontuj z głową.

Podlaskie Syntis: IT to bezpieczny rynek, popyt nie spadnie przez lata.

Podkarpackie Enervigo: Transformacja energetyczna na 100 sposobów.

Pomorskie VGL Solid Group – Ligentia Group: Droga do osiągnięcia globalnej skali na rynku logistycznym.

Świętokrzyskie EkoEnergia Polska: Dopasować OZE do potrzeb.

Śląskie JM Stale: Wykorzystana zmiana warunków.

Warmińsko-mazurskie Goose Logistics Solutions: Sprawdzony partner w transporcie.

Wielkopolskie Integrale IT: Nie boimy się wyzwań.

Zachodniopomorskie Ray Trans: Jest trudniej, ale dla mądrych zawsze są dobre czasy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane